Witamy w naszym sklepie i życzymy udanych zakupów!

Taśmy LED

Taśmy, paski LED - jak są wykonane?

Pasek LED jest pokryty od spodu samoprzylepną taśmą zapewniającą prosty i wystarczająco silny montaż o długoletniej trwałości. Taśmy LED są łatwe w montażu, estetyczne i idealnie sprawdzają się przy podświetlaniu wnęk, wypustów, wysp itp. miejsc. Sprawdzą się również w innego typu instalacjach świetlnych. Możliwości zastosowań taśm LED w praktyce ograniczają jedynie umiejętności i fantazja osób, które zajmują się ich instalacją.

W taśmach LED zainstalowane są diody LED typu SMD. Pasek LED można pociąć na dowolnej długości odcinki, dzięki czemu będziemy mogli dopasować je do profilu LED i dowolnej powierzchni. Listwa LED charakteryzuje się niskim poborem energii i może działać nawet do 50 tys. godzin. Taśmy LED występują w wielu kolorach, dzięki czemu można je idealnie wkomponować w każde pomieszczenie.

Taśmy LED - rodzaje

Taśmy LED dostarczają nieskończenie wiele możliwości aranżacji wnętrz z wykorzystaniem światła. Elastyczne warianty można wykorzystać nie tylko jako dekoracje, ale także w coraz bardziej popularnym liniowym oświetleniu wnętrz. W naszej ofercie znajdują się wszystkie możliwe rodzaje taśm diodowych:

  • MONO - jednokolorowe
  • RGB - wielokolorowe
  • CCT - pełne spektrum światła białego od 3000-6000K
  • RGB + W - wielokolorowe + biała ciepła lub zimna
  • RGB + CCT - wszystkie kolory + biały od ciepłego do zimnego
  • MAGIC RGB - wielokolorowe, cyfrowe - ruchome piksele

Diody LED pracują optymalnie na niskim napięciu. Mamy w ofercie również węże świetlne zasilane napięciem 230V przy pomocy niewielkiego prostownika. Jedyną zaletą wysokich napięć jest możliwość zastosowania jednego przyłącza elektrycznego dla całego odcinka 100m i więcej. W przypadku taśm 12V DC maksymalnie w jednym odcinku zaleca się łączyć do 10m taśmy, aby nie obserwować efektu spadku napięcia. Diody na niskim napięciu prądu stałego emitują najwięcej światła oraz posiadają inne zalety od bezpieczeństwa użytkowego prądu po trwałość poziomu luminescencji i ogólnej żywotności. Dla gabarytowo bardziej wymagających instalacji odpowiednie będą taśmy pracujące na prądzie 24V DC. Stosowanie profili aluminiowych jako radiatorów zalecane jest dla wszystkich rodzajów taśm, konieczne w przypadku wszystkich mocniejszych niż 5W/m. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl